چسب دربی (چسب Derby) یک برند معتبر از کشور ترکیه می باشد یعنی انواع مختلف چسب دربی از کشور ترکیه وارد ایران می شوند. این چسب ها در بازار های ایرانی بسیار به چشم می خورند و به دلیل کیفیت مناسبی که دارند مورد استقبال افراد زیادی قرار گرفته اند. همان طور که هر شرکت و تولیدی دارای المان ها و علامت های خاصی برای برند سازی و معرفی خود می باشند شرکت چسب دربی نیز این علامت را دارا می باشد که آن را بر روی اکثر چسب های این تولیدی می توانید ببینید . در قسمت پایین  این علامت را برای شما قرار خواهم داد.

چسب ها نقش زیادی در زندگی انسان ها دارند و از مصارف خانگی گرفته تا صنعتی می توان نقش و کاربرد آن ها را دید.هر چسبی دارای مزایایی می باشد و همچنین هر کدام با سطح و جنس های متفاوت سازگاری دارند پس با توجه به نوع کاربرد و ویژگی هایشان باید به انتخاب این چسب ها پرداخت . در این مقاله به معرفی  پرکاربرد ترین چسب های دربی و ویژگی های هر کدام خواهیم پرداخت . برای انتخاب چسب مناسب کارتان حتما متن زیر را مطالعه نمائید اما ابتدا به توضیحی مختصر در مود چسب و تاریخچه آن می پردازیم.

چسب دربی

 

معرفی چسب و تاریخچه ساخت آن :

به موادی که قادر هستند سطوح و اجسامی را با خاصیت چسبندگی خود به یکدیگر بچسبانند، چسب می گویند. در واقع اسم چسب یک نوع صفت می باشد وقتی گوییم “این ماده چسب است” به این معنی می باشد که این ماده تمایل به چسبیدن و چسبانیدن اجسام دارد و اینگونه آن ماده را توصیف می کنیم. چسب ها به صورت مایع یا نیمه مایع دیده می شوند که از مواد شیمیایی یا طبیعی بدست می آیند.

اگر به گذشته های دور نگاهی بیندازیم می بینیم که از همان دوران ها از چسب برای کاربرد های مختلفی استفاده می شد. مثلا در دوران قرون وسطی از موم زنبور عسل و یا قیر به عنوان چسب و درز گیر استفاده می کردند و یا ظرفی که توسط باستان شناسان پیدا شد و متعلق به 4000 سال پیش از میلاد مسیح بود این ظرف توسط صمغ درخت چسبیده شده بود.

اما چسب های صنعتی در دوران جنگ جهانی اول بوجود آمدند . در واقع  دانشمندان توانستند با “انقلاب پلاستیک” یعنی توسعه پلاستیک و الاستومترها ، باعث پیشرفت سریع چسب ها شوند.

معرفی انواع چسب دربی (Derby):

چسب پلی اورتان از انواع چسب دربی :

چسب پلی اورتان دربی ،ساخت شرکت دربی ترکیه است این نوع چسب هارا به اختصار PU  و یا چسب پلی یورتان می نامند .این چسب که محصولی تک جزئی می باشد بر پایه ی پلی اورتان است در اثر رطوبت هوا خشک می شود .از این چسب در ساخت و ساز ، دیوار و شکاف اتصالات بتنی پیش ساخته، سطوح مرطوب ، سرامیک، شیشه، فلز، سطح پلاستیک ،چوب و … استفاده می باشد. چسب پلی اورتان را بعد خشک شدن می توان رنگ آمیزی نمود و به زیبا تر شدن کارتان کمک کنید.

مقاومت حرارتی این چسب بین 40- تا 90+ در جه سانتی گراد است.این چسب در حجم 280 میلی لیتر عرضه می شود. چسب های پلی اورتان بدلیل مقاومت زیاد در مقابل آب کارایی فروانی نسبت به چسب های دیگر دارند.

ویژگی های چسب پلی اورتان دربی:

 1.  چسبندگی بالا
 2. بدون بو
 3. خشک شدن سریع
 4. مقاومت و دوام بالا در مقابل عوامل جوی
 5. عاری از حلال
 6. بدون روان شدن در سطوح عمودی و افقی.

چسب پلی اورتان

چسب پلی اورتان سوسیسی از انواع چسب دربی:

این نوع چسب پلی اورتان سوسیسی دربی در داخل بسته های سوسیسی مانند می باشند و یک چسب آببندی تک جزئی برپایه ی پلی اورتان می باشند چسب های پلی اورتان بهترین گزینه برای آب بندی می باشد که در اثر رطوبت هوا خشک خواهند شد و با استفاده از تفنگ های مخصوصی که دارند به راحتی قابل استفاده هستند. از چسب می توان در صنعت خودرو سازی ، درز گیری و آببندی ، برای چسباندن فلز ، شیشه ف چوب و… استفاده نمود.

ویژگی های چسب پلی اورتان سوسیسی دربی :

 1. چسبندگی عالی
 2. قابل رنگ آمیزی
 3. دارای خاصیت انعطاف پذیری
 4. کثیفی را در خود نگه نمی دارد
 5. مقاوم در برابر عوامل جوی

چسب پلی اورتان سوسیسی

 

چسب کاشت میلگرد از انواع چسب دربی:

در ساختمان سازی از چسب های مناسبی استفاده می شود یکی از چسب های پرکاربرد درساخت و ساز چسب کاشت میلگرد می باشد این چسب ها برای کاشت میلگرد و بالا بردن ضریب مقاومت و استحکام بتن و سازه استفاده می شود.چسب کاشت میلگرد دربی که در حجم 740 گرم عرضه می شود محصولی بسیار مستحکم میباشد . یک سیستم لنگر اقتصادی شیمیایی سیستم اتصال شیمیایی مبتنی بر پلی استر 2kمی باشد. این چسب همانطور که اشاره شد جهت کاشت میلگرد در بتن ، کاشت آرماتور، پرکردن درز های روی دیوار ، نصب نرده و قفسه به بدنه سازه و… استفاده می شود.

ویژگی های چسب کاشت میلگرد دربی:

 1. چسبندگی بسیار بالا
 2. مقاوم در برابر حرارت و عامل جوی
 3. مقاومت کششی فوق العاده
 4. مقاومت شیمیایی و خورندگی بالا
 5. افزایش مقاومت

چسب کاشت میلگرد

چسب مونتاژ تفنگی از انواع چسب دربی:

چسب مونتاژ تفنگی دربی چسبی یک جزئی با رنگ شفاف و چسبندگی بالا ، برای اتصال فوری سطوح مختلف استفاده می شود که با تکنولوژی SMP الاستیک ساخته شده است.این چسب اتصال بسیار قوی برای مصالح مختلف از جمله : چوب ، فلز، پلاستیک ، سنگ ، کاشی، سرامیک و بطور کلی تمامی سطوح می باشد این چسب حتی برای سطوح مرطوب و سنگین نیز قابل استفاده می باشد بدون اینکه احتیاجی به پیچ داشته باشد و سرعت خشک شدن بالایی دارد . این چسب ها در حجم 290 میلی لیتر عرضه می شوند.برای رسیدن به نتیجه بهتر از استفاده ی این نوع چسب بهتر است سطوح مورد نظر را از هرگونه آلودگی و غباری پاک نمائید سپس استفاده کنید.

ویژگی های چسب مونتاژ تفنگی دربی:

 1. مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت
 2. چسبندگی بالا
 3. شفاف و قابل رنگ آمیزی
 4. سرعت خشک شدگی مناسب
 5. مقاوم در برابر عوامل جوی
 6. سازگاری با سطوح مختلف
 7. استحکام بالا

 

چسب مونتاژ تفنگی

چسب سیلیکونی از انواع چسب دربی:

چسب سیلیکونی دربی ، چسبی تک جزئی بر پایه ی پلیمر سیلیکون می باشد که استحکام کششی آن برابر 0/3N بر میلی متر مربع و استحکام فشاری آن min.3N/mm2 است و به عنوان درز گیر ، آببند ، نصب و درزگیری شیشه،کاشی ، سرویس بهداشتی ، آشپزخانه و آلومینیوم قابل استفاده است و این بدلیل چسبندگی بالا و مقاومت بسیار خوب آن در برابر آب و رطوبت می باشد. چسب سیلیکونی دربی در حجم 280 عرضه می شود.

ویژگی های چسب سیلیکونی دربی:

 1. چسبندگی مناسب
 2. حفظ حالت ارتجاعی پس از خشک شدن
 3. بی بو
 4. ترک نمی خورد
 5. تغغیر رنگ نمی دهد
 6. مقاوم در برابر اشعه ی ماوراء بنفش

چسب سیلیکونی

در هنگام استفاده از انواع چسب دربی چه نکاتی را رعایت نمائیم؟

برای نتیجه گیری حداکثری از استفاده انواع این چسب ها توصیه می شود حتما سطوح را از هر گونه آلودگی و چربی پاک نمائید .

باتوجه به نوع عملیات ،خشکی یا مرطوبی سطح ، جنس سطح به خرید چسب مورد نیاز خود بپردازید.

به سرعت خشک شدن چسب ها توجه کنید و قبل از خشک شدن آن ها قطعات متصل را تکان ندهید

به دلیل چسبندگی بالای آن ها مواظب باشید در حین استفاده روی دست و یا وسایل دیگر نریزید زیرا پاک کردن آن ها دردسر ساز می شود.

برای خرید انواع چسب های دربی به چسب فردوسی مراجعه کنید.

چرا خرید چسب از چسب فردوسی ؟!

چسب فردوسی با چندین سال تجربه کاری در میان مردم از اعتبار بالایی بر خوردار است . هدف این مرکز ارائه ی بهترین خدمات به مشتریان خود می باشد .ارائه ی محصولات اصل و با کیفیت دغدغه اصلی چسب فردوسی می باشد برای همین انواع چسب های تامین شده در این مرکز اصل بوده و از شرکت های معتبر جهان تهیه می شوند.که با استفاده از آن ها می توانید حداکثر کارایی و نتیجه گیری را داشته باشید. این مرکز دارای انواع چسب های مختلف با برند های متفاوت می باشدمانند چسب دربی ، یا چسب غفاری و… می باشد برای همین به راحتی می توانید به خرید خود بپردازید.